Nový eshop - nakupujte on-line prvotřídní dovozové látky a galanterii pro patchwork za nejnižší ceny
artquilt.eu

RENATA EDLMANOVÁ

Věnuji se modernímu artquiltu. Nechávám se inspirovat životy a životem. Mám ráda do detailu promyšlené quilty. Jejich šitím jsem navázala na různé výtvarné a základní patchworkové techniky, které jsem vyzkoušela v průběhu 25 let.

Místo štětců a barev používám šicí stroje, nitě a látky, kterými podtrhuji a vyjadřuji myšlenku, náladu, příběh nebo charakter díla.

Obrazy, patchwork a artquilt se několikrát dostaly před zraky veřejnosti jak při společných, tak při samostatných výstavách. Řadu děl vlastní soukromí majitelé v Česku i v zahraničí.

Kopie Ikona Marilyn Monroe: Prostě být někým jiným... Andy Warhol: „Jsem neobyčejně pasivní. Beru věci tak, jak jsou. Pouze se dívám, pozoruji svět.“ Antonín Dvořák v New Yorku Hrajeme klasiku -  Bedřich Smetana Edith Piaf Vrabčák: „Nelituji ničeho“ Sladká a ostrá, čili šelma Sladký Mozart Nikola Tesla – Pán blesků Afrika SLAMĚNKY HLAVOU DOLŮ FRIDA KAHLO: „Doufám, že konec je radostný, a doufám, že se nikdy nevrátím.“ ROZHOVOR S KOCOUREM Sunplugged & Andy Warhol & Renata Edlmanová Lázeňská lavička Andy Warhol v patchworku Duhová koule I Dagmar Pecková Eliška Junková Magdalena Dobromila Rettigová Volný Elixír života Medailonek české spisovatelky Dobré ráno Československá republiko Má to smysl Marie de Lara uprostřed smutku Tančím Vltava 2002 Pocta Československému sklu Malý ptáček Každý den Quilt Láska Tajemství Matějská Pomezí krajiny a duše Láska ví Radostné očekávání Podle Kafe Fasseta Duhová koule II Benátská dlažba Želva Kaleidoskop, kostky II Hledej kočky Kostka v kostce Betlémská hvězda Ještěrky M.C. Escher Překvapení Ryby M. C. Escher Souhvězdí raka Strom života, podle Gustava Klimta Tichá noc Letící kostky Kaleidoskop, kostky Baňky Wonky - rozviklaný quilt Betlémská hvězda Diagnóza: Patchwork Beethovenův vlys Watercolor ... když plavu Menhir